Nowoczesne meble kuchenne — przegląd rozwiązań

Stoisz przed wymagającym zadaniem, jakim jest urządzenie domu? Sporo osób najwięcej czasu i energii poświęca na zaprojektowanie kuchni. To bardzo ważne pomieszczenie, w którym domownicy spędzają mnóstwo czasu. Musi być zatem funkcjonalne i gustowne. W ergonomicznym rozplanowaniu wnętrza pomocne będą nowoczesne meble kuchenne. Zobacz popularne obecnie rozwiązania.

Gotowe rozwiązania są dostępne od ręki, ale pod względem dopasowania do konkretnego wnętrza pozostawiają sporo do życzenia. Inwestorzy decydujący się na kuchnie na zamówienie mogą cieszyć się doskonale rozplanowaną przestrzenią i wykorzystaniem wszystkich możliwości architektonicznych pomieszczenia.

Strefy w kuchni na wymiar

Rozplanowanie poszczególnych stref to klucz do urządzenia pięknego i wygodnego wnętrza. Kuchnie na wymiar uwzględniają miejsca do przechowywania, przygotowywania i serwowania dań, sprzątania. Robiąc projekt, specjalista dopytuje o konkretne preferencje rodziny i dopasowuje przestrzeń do indywidualnych potrzeb. Poruszanie się w takiej kuchni jest intuicyjne, pozwala skrócić czas gotowania oraz utrzymania porządku. Zabudowana może zostać tylko jedna ściana na całej długości albo dwie, leżące do siebie prostopadle. To najczęstsze, ale nie jedyne warianty. Kluczem jest spersonalizowane podejście, uwzględnienie oczekiwań inwestora przy jednoczesnym rozsądnym wykorzystaniu możliwości i ograniczeń architektonicznych wnętrza.

Jadalnia i kuchnia na zamówienie

W wielu mieszkaniach, ze względu na ograniczony metraż czy złe ustawienie pomieszczeń, nie da się wydzielić jadalni. Na szczęście nie wyklucza to wspólnego spożywania posiłków. Kuchnie na zamówienie zazwyczaj uwzględniają też obecność stołu lub blatu barowego. Również zlokalizowana na środku pomieszczenia wyspa może pełnić funkcję miejsca do serwowania dań. Na mniejszej powierzchni inteligentnym rozwiązaniem okażą się stoły i krzesła składane. Ważne jest jednak, aby wszystkie elementy były wysokiej jakości, miały odpowiedni rozmiar i design harmonizujący z resztą domu. Szczególnie jeśli mamy do czynienia ze studiem lub większą otwartą przestrzenią.

Pojemne, nowoczesne meble kuchenne

Priorytetem w każdym domu, bez względu na rozstaw i metraż, są miejsca do przechowywania. Nowoczesne meble kuchenne są wyposażone w wiele ciekawych systemów, które ułatwiają segregowanie składników spożywczych oraz półproduktów. Ciekawą opcją okazują się być:

  • pojemne szuflady,
  • narożne szafki,
  • wysuwane kosze,
  • zabudowane wnęki,
  • zagospodarowane miejsca pod stołami i blatami roboczymi.

Dzięki przemyślanemu rozplanowaniu wyposażenia i maksymalnemu wykorzystaniu dostępnej przestrzeni można stworzyć w kuchni wygodną strefę do przechowywania produktów, a nawet spiżarnię. To często nieodzowny element kuchni na wymiar. Jedzenie czy napoje kupowane na zapas nie muszą znajdować się na widoku, a z powodzeniem zmieszczą się w zabudowanej wnęce czy pojemnym koszu. Można oddzielić go od reszty pomieszczenia frontem szafki, ale też zasłonić zasłonką.